Моє портфоліо
Життєве кредо:
«Найдосвідченіший педагог ніколи не повинен спинятися на досягнутому
бо якщо немає руху вперед, то неминуче
починається відставання»
В О Сухомлинський
Методична тема, над якою працює заклад: « Формування ключових компетентностей здобувачів освіти та їх реалізація через індивідуальні освітні траєкторії вчителів у процесі навчання, виховання та розвитку.
Методична тема, над якою працюю я: « Формування пізнавальної компетенції учнів»
Провідною ідеєю моєї роботи є формування самостійної, ініціативної, вдумливої гармонійно-розвиненої особи через впровадження активних форм і методів навчання, серед яких провідне місце займають навчальні ігри .
Відповідно до нового Державного стандарту, який ґрунтується на засадах особистісно зорієнтованого компетентнісного і діяльнісного підходів,
формування ключових компетентностей учнів відбувається у результаті застосування ігрових технологій. Тому для здійснення ефективного процесу навчання необхідно застосовувати ігрові педагогічні технології, бо саме гра є основним видом діяльності дітей молодшого шкільного віку. Вся система моєї роботи ґрунтується на трьох позиціях: розвиток пізнавальних творчих здібностей, тісне партнерство з учнями на уроці, позитивні емоції у процесі навчання.
Необхідність застосовування ігрової технології у навчанні у власній фаховій діяльності вбачаю в тому, щоб зробити цікавою і захоплюючою роботу учнів на уроках. Цікавість умовного світу гри робить позитивно емоційно забарвленою діяльність із запам'ятовування, повторення, закріплення чи засвоєння інформації дитиною.
Зацікавленість є ефективним засобом успішного навчання, необхідною умовою досягнення позитивних наслідків.
Завдання педагогічного досвіду:
Навчити дітей мислити самостійно і творчо,
зробити все, щоб дитячий талант розквітав з перших шкільних років.
Технології, що забезпечили результивність досвіду
В широкому спектрі сучасних інноваційних проектів, ідей, напрямків, використовую найефективніші елементи освітніх технологій, які гарантують реалізацію творчих здібностей, зв'язного мовлення, розвивають логічне мислення та пізнавальні інтереси учнів.
Технології,що забезпечили результивність досвіду
Інтерактивні ігри і форми навчання:
- "Дослідники", «Драматизація»,
- «Імітаційні ігри»,
- «Ділові ігри»,
- «Розігрування ситуації за ролями»;
- "Ключовий момент",
- "Реклама на телеканалі";
- "мікрофон";"мозковий штурм";"незакінчене речення";
- Інтерактивна гра «Експерти»
Веселі задачки
Одна група розв'язує задачу, а друга контролює правильність рішення і відкриває наступний секрет здоров'я.
Ваня любить вітаміни.
Він купив 3 апельсина,
10 яблук, 2 дивана.
Скільки фруктів у Івана?
нестандартні завдання Для розвитку творчого мислення учнів:
- вправи на розвиток уміння висловлювати здогад, припущення;
- завдання з логічним навантаженням;
- використання цікавинок на уроках (завдання інтелектуального самовдосконалення, головоломки, задачі-жарти, ігрові вправи, тематичні загадки, ребуси, кросворди).
Результативність досвіду
При застосуванні традиційних та сучасних технологій я помітила в своїх учнях наступні зміни:
поглиблюється мотивація до навчання;
учні набувають культури дискусії;
формуються вміння приймати спільні рішення;
поліпшились вміння спілкуватися, доповідати;
якісно змінився рівень володіння головними мисленнєвими операціями аналізом, синтезом, узагальненням, абстрагуванням;
у процесі спілкування учні знаходять власну думку, вчаться її відстоювати.
Мої учні із задоволенням беруть участь у відкритих уроках, позакласних заходах, різних конкурсах, де здобувають призові місця.

Для підвищення свого методичного рівня постійно займаюся самоосвітою. Для цього беру участь у конференціях, вебінарах, тренінгах. Регулярно проходжу курси підвищення кваліфікацію. Результати цієї діяльності можна побачити у таблиці " Мої досягнення"
Використовую в своїй роботі інноваційні технології SMART KIDS "Розумники"
Тема уроку: Додавання і віднімання чисел різними способами.
Мета:
Формування предметних компетентностей: продовжувати вчити учнів розв'язувати вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати критичне мислення, уміння виділяти головне, емоційний інтелект, математичне мислення, вміння доводити власну думку,працювати в групах, парах, самооцінювати; виховувати почуття патріотизму, бажання допомагати одне одному і ЗСУ.
Обладнання: презентація, підручник «Математика», зошит в клітинку, лінійка, ручка, ,цеглинки LEGO-6 шт., пес Патрон (іграшка), математична хмара ( в цифрі 3), хмара слів ( в голубі), таблиця «Склад числа», завдання з LEGO ( на листках), конверти із прикладами для двох груп, годинник, пісочний годинник, смайлики, календарики на 2024 рік(із зображенням пса Патрона).
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
1.Організація класу.
Слайд 1.Створення позитивного психологічного клімату класу. Математика- цариця всіх наук.
Привітання з гостями.
Гостей дорогих ми вітаємо щиро, бажаєм здоров'я, добра всім і миру. Як ваш настрій, діти, перед початком уроку? (У школярів на партах декілька смайликів. Діти піднімають той смайлик, який показує їх настрій)
2. Мотивація навчальної діяльності .Створення проблемної ситуації.
Вчитель:Тільки що мені на телефон прийшло СМС, в якому повідомлялося, що до нас на урок поспішає незнайомець.Щоб ви швидше могли з ним познайомитися,він прислав вам 2 конверти із прикладами. Вам потрібно поділитися на дві групи( за датами народження ).Перша група- це зимові і осінні іменинники, а друга- весняні і літні.Розв'язавши приклади, ви їх маєте розмістити у порядку зростання. Біля кожного прикладу є літера. Якщо ви правильно виконаєте приклади, то зможете прочитати ім'я того, хто зараз з'явиться у нас на уроці математики.
Слайд 2 Робота в групах.Учні : пес Патрон. Вчитель показує іграшку пса Патрона.Слово вчителя:Це- Пес Патрон (нар. 2019) — український собака-винюхувач вибухівки, порода джек-рассел-тер'єр, талісман Служби України з надзвичайних ситуацій.
Слайд 3 Оголошення теми і мети уроку.
Слайд 4.9+7Як нам краще додати дані числа? На які числа можна розкласти число 7, щоб легше було додати?
Слайд 5 12- 8 (Учні коментують як можна відняти) Слайд 6Прийом округлення5 + 8 = 5 + 10 – 2 =
Слайд 7.Математична розминка. Ви знаєте, діти, що Патрон багато тренується, бігає, стрибає, виконує різні команди. Наш урок він теж пропонує почати з математичної розминки.
Слайд 8. Доповни до 10 кожне з чисел.Ще песик любить ганяти м'яча з хлопцями, коли є вільний час. А ви любите футбол? Давайте забивати голи! Доповни до 10 кожне з чисел;
10= 7+ 10= 5+ 10= 8 10= 9+ 10= 1+
Слайд 9.Математична розминка з LEGO. (Завдання на таблицях)
Повторення складу чисел по таблиці.34567892Стільки одиниць у цьому числі? Стільки десятків? Які сусіди даного числа?На стільки в числі 56 більше одиниць, ніж десятків
Слайд 10. Математична хмаринка.
Одного теплого осіннього дня песик лежав після роботи на траві і дивився у небо, по якому пливли голубі хмаринки. Патрон подумав, чому б не принести математичну хмаринку нам на урок. Адже ви любите працювати з такими хмаринками? Сьогодні числа знаходяться у цифрі 3. А як ви думаєте, чому саме в цифрі 3? Які слова є, де є три?(Тризуб, трикутник, тривога, є три дівчинки і т.д) Вчитель: А ще листопад це є третій останній місяць осені. А ще пес Патрон народився 2019 року у місяці липні. У нашому класі теж є троє дітей, які народилися у липні 2016 року. На стільки років ви старші за цього героїчного песика?(На 3 роки)Яке найменше число у хмаринці? Яке найменше? Слайд 11.Каліграфічна хвилинка.Урок починаємо без зупинки з каліграфічної хвилинки.Запишіть п'ять двоцифрових чисел.(У кожного на парті є математична хмаринка) Вчитель: Пес Патрон за той час, поки він допомагає розміновувати території, знайшов більше 300 вибухонебезпечних пристроїв. А хто може на дошці записати числа, які більше 300?
(Один учень пише біля дошки)
Слайд 12.Актуалізація опорних знань .Робота з підручником. Приклади 1, стор.47 (Записати їх в зошити) Задача 2, стор.47 Читання одним учнем задачі. Про що дана задача? Скільки хлопчиків займалося у комп. класі? Скільки було дівчаток? Скільки всього дітей було? На скільки менше хлопчиків, ніж дівчаток?
Слайд 13.Повторення правил поведінки в комп'ютерномукласі. Як себе потрібно поводити у комп.класі? Стільки годин дитина має проводити за гаджетами?(До 2 годин)Слайд 14. Фізхвилинка. Пес Патрон приніс вам нову фізхвилинку, яку буде виконувати разом з вами.
Слайд 15Математика з другом.Робота в парах. Пес Патрон уже дуже довго працює у парі з своїм господарем. А чи ви вмієте працювати злагоджено і швидко з своїм другом?(Дитина тижня першою сідає в Крісло автора і вибирає собі друга.) Вчитель: Пес Патрон бачив стільки будинків зруйнували росіяни у різних містах та селах України. Але він, як і ми всі, вірить, що Україна обов'язково переможе у цій війні і почнеться відбудова.Відбудова нашої прекрасної і незалежної України. Тому Патрон просить вас із фігурок танграма збудувати гарні будинки для українців. Це потрібно зробити за 1 хвилину (Пісочний годинник) Слайд 16Розв.задачі. Наш героїчний песик був у 2022 році у нашого президента Володимира Зеленського. Відважного песика президент нагородив медаллю «За віддану службу», а його господаря Михайла Ільєва – орденом «За мужність» ІІІ ступеня.
Стільки хвилин тривала їхня зустріч? ( Діти беруть годинник і визначають за ним час)Слайд 17.Разом до Перемоги. Пес Патрон закликає всіх донатити на ЗСУ, вірити у наших захисників і наближати Перемогу. Але як, ви, маленькі другокласники, можете наблизити Перемогу, що ви можете зробити? (Відповіді дітей) Зараз, найголовніше завдання для кожного українця- це чесно і відповідально працювати на своєму фронті. Для вас головне – це вчитися, бути розумними дітьми, бо Україні потрібні розумні, кмітливі і творчі люди! Ваші знання з математики вам обов'язково будуть потрібні у вашому подальшому житті! Не забувайте про це! Слайд 18.Завдання з зірочкою. Це для дуже кмітливих дітей. Ми, як і всі українці допомагаємо нашим захисникам : ваші батьки плели маскувальні сітки, печуть, готують різні смачні страви, смаколики, донатять на автомобілі для хлопців, які на передовій і це все передають на фронт. А ще ми вже два роки поспіль проводимо благодійні ярмарки, де продаємо різні смаколики, а зароблені гроші йдуть на потреби ЗСУ. У 1 класі ми вторгували 1550 грн, а у 2 класі 1410 грн. Коли ми вторгували більше? На стільки більше? Передайте вашим батькам велике спасибі від Патрона і від усіх захисників. Ви – великі молодці! Разом- ми сила! Слайд 19, 20 Випуск марок з псом Патроном. Минулого року Укрпошта випустила перші марки з псом Патроном. Гроші за ці марки йдуть на допомогу ЗСУ, а також на побудову приютів для бездомних тварин.
Слайд 21Рефлексія успіху. Підсумок уроку.
Сьогодні ми виконали різні завдання. Повторили те, що вчили раніше. Хто вважає, що треба ще потренуватися в обчисленнях виразів ? Кому потрібна допомога?
(Діти відповідають на питання) Слайд 22Кольорове самооцінювання(Діти піднімають ту цеглинку, як вони оцінюють свою роботу) Домашнє завдання. Приклади 1, завдання 4, стор.47
Слайд 23.Створення марки настрою. Коли пес Патрон одержував свою нагороду, у нього був відмінний настрій. А який у вас зараз настрій?( У дітей на партах є декілька смайликів, які показують різні емоції).Учні підходять до дошки і створюють марку настрою. Слайд 24Хмаринка слів. Так, як сьогодні Всесвітній День дитини, то песик приготував для вас ще хмаринку слів.У якому птахові заховалися слова? А чому саме в голубові? (Бо голуб – символ миру) Що вам хоче побажати песик?
Слайд 25.
Пес Патрон каже вам: Слава Україні! (Діти відповідають: Героям слава!)
Вручення подарунків гостям і дітям від Патрона (календарики із зображенням пса Патрона на 2024 рік.