Для батьків

                       2022 рік

                                                                           2023/2024 навчальний рік

   Як надати психологічну допомогу дитині.

Знаходячись в епіцентрі бойових дій, дитяча психіка постійно зазнає негативного впливу. Кожна дитина, що стала свідком воєнних дій, вважається травмованою. Враховуючи нинішні обставини, не кожен має змогу звернутись за професійною допомогою, тож саме батьки мають надати дитині першу допомогу.

Ось декілька порад про те, як допомогти дитині та запобігти погіршенню її психоемоційного стану:

Розпорядок дня. Відновіть звичний для дитини розпорядок дня, це прискорить "зцілення" травми. На жаль, не кожен має змогу повернутись до звичної рутини, тож ви можете створити новий розпорядок дня для вашої дитини на основі ваших можливостей. Дитячий розпорядок дня має включати: гігієнічні процедури, харчування, елементи навчання, ігри з дорослими, час для вільних ігор, час для розмов та казок (або цікавих історій), сон.

Обговорення тривожних подій. Такі розмови є дуже важливими для емоційного полегшення. Після кожного спуску до укриття, тривог, звуків бойових дій, проводьте невеликі сімейні бесіди, де кожному слід висловити свої почуття протягом всього тривожного періоду (від початку сигналів тривоги, під час та після знаходження в укритті). Цей метод дозволить дитині реагувати емоційно, побачити, що його/її відчуття збігаються з відчуттями дорослих і що він/вона не одинокі, а також зняти емоційну напругу.

Нові ритуали. Створіть нові ритуали, що допоможуть дитині відчути єдність та міцність родини. Це може бути читання вголос, вечірні обійми разом з усією сім'єю, спільні молитви або співи.

Щоденні розмови на різноманітні теми. Комунікація є базовою потребою для кожної людини. Щоб дитина не була ізольованою, він/вона потребує постійної комунікації та емоційної залученості дорослих. Ви можете обирати різні теми для розмов, не зосереджуючи увагу на травматичних подіях.

Емоційна близькість. Одним із психологічних компонентів, важливих для виживання дитини, є емоційна близькість із батьками. Щоб її зміцнити та зберегти, вам необхідно: обіймати дитину, казати, що ви любите його/її, хвалити (за сміливість, стійкість, за ті якості, що дитина демонструє), грати, сміятись, ділитись емоціями.

Почуття гумору. Намагайтесь жартувати та сміятись, змушуйте вашу дитину посміхнутись. Гумор несе терапевтичний ефект, підтримує та лік

Поради психолога БАТЬКАМ під час дистанційного навчання

  • Скласти чіткий розклад / режим. ...
  • Організувати робочу зону. ...
  • Організувати форму. ...
  • Робити перерви. ...
  • Заохочувати спілкування з однолітками. ...
  • Знизити очікування і вимоги. ...
  • Мотивувати і помічати успіхи.

Правила роботи за комп'ютером

5 правил безпеки

1. Комп'ютер потрібно розташувати в кутку чи задньою стінкою до стіни.

2. У приміщенні, де працює комп'ютер, необхідне щоденне вологе збирання. Тому підлогу в кімнаті не треба накривати килимом.

3. До і після роботи на комп'ютері слід протирати екран спеціальними серветками.

4. Вважають, що наші зелені друзі - кактуси - також допомагають зменшити негативний вплив комп'ютера.

5. Не забувайте частіше провітрювати кімнату.

Акваріум або інші ємності з водою збільшують вологість повітря. Робоче місце Стілець обов'язково має бути зі спинкою. Комп'ютер потрібно розмістити не менше як за 50-70 см від дитини (що далі, то краще), щоб її погляд був спрямований перпендикулярно в центр екрану. Сидіти потрібно прямо або злегка нахилившись уперед. Між корпусом тіла і краєм столу зберігається вільний простір не менше як 5 см. Руки вільно лежать на столі. Ноги зігнуті в тазостегновому і колінному суглобах під прямим кутом і розташовані під столом на підставці. Стіл, на якому стоїть комп'ютер, необхідно поставити в добре освітлене місце, але так, щоб на екрані не було відблисків. Заняття за комп'ютером завдадуть меншої шкоди, якщо ви виконуватимете рекомендації. Від цього залежить здоров'я вашої дитини. Запобігти перевтомі можна – слід обмежити тривалість роботи учня за комп'ютером, робити гімнастику очей, правильно облаштувати робоче місце дитини, використовувати виключно якісні програми, які відповідають віку дитини. Безперервна робота перед екраном комп'ютера повинна бути не більше:

• для учнів 1 класу – 10 хв.

• для учнів 2-4 класів – 15 хв.

Вправи для розслаблення очей для дітей:

1. Рухи очей по горизонталі (вправо-вліво), рухи очей по вертикалі (вгору-вниз). Повторити 10 разів. 2. Сфокусувати погляд на кінчику носа на 3 секунди, потім перевести погляд удалину на 5 секунд. Повторити 5 разів.

3. Рухи очей по колу (за годинниковою стрілкою і в протилежному напрямку). При виконанні вправи не повертати голову. Повторити 5 разів.

4. Рухи очей по діагоналі: лівий нижній кут — правий верхній кут. І навпаки: правий нижній кут — лівий верхній кут і назад. Повторити 5 разів.

Для батьків. Якщо у вас немає можливості контролювати скільки часу проводить дитина за комп'ютером, і ви хочете бути впевненими в тому, що існує якийсь контроль в цьому плані, встановіть спеціальну програму, яка буде блокувати доступ до комп'ютера за перевищення деякого граничного часу.

Пам'ятайте: для нормального розвитку вашій дитині потрібна і фізична активність, чого ніколи не зможе замінити комп'ютер.

                          Як вивести дитину із стресового стану.

Картки для дихальних практик стабілізації https://www.unicef.org/ukraine/documents/breathe-cards

Картки сили

Ігрові та терапевтичні картки для роботи із дітьми до 8 років від Світлани Ройз

https://www.unicef.org/ukraine/documents/power-cards

Твоя сила. Практикум для дітей та підлітків

Книга дитячої психологині Світлани Ройз

https://www.unicef.org/ukraine/documents/your-power-royz

6 порад, як батькам зберегти рівновагу

Як допомогти собі в надзвичайній ситуації та куди звернутися за допомогою?

У стані стресу дуже важко бути уважними до потреб дитини, але це може бути важко через власний нестабільний стан. Тому намагайтеся зберегти максимально можливу рівновагу, аби підтримати дитину. Нижче кілька порад для батьків, як це зробити.

  • Думайте про майбутнє, не про минуле. Мрійте, плануйте, обговорюйте зі значущими людьми, що ви зробите найпершим після встановлення миру. Такі роздуми та розмови наснажують і стабілізують.
  • Позбудьтеся почуття провини. Не звинувачуйте себе у тому, що сталося, або у тому, що ви щось зробили не так. Ви зробили все, що могли на той момент. Крапка. 34
  • Намагайтеся їсти та спати. Якщо харчування доступне, так само їжте, а не лише намагайтеся нагодувати дитину. Намагайтеся спати, коли це можливо. Ваш фізичний стан – гарантія безпеки вашої дитини.
  • Просіть про допомогу. Якщо ви потребуєте допомоги або підтримки – попросіть про неї. Звертатися по допомогу – не соромно.
  • Говоріть про свої емоції. Спілкуйтеся зі значущими для вас людьми, говоріть про свої емоції та переживання. Телефонуйте рідним. Просте «Як ти?» здатне наснажити і вас, і того, кому ви телефонуєте.
  • Якщо відчуваєте потребу – зателефонуйте на «гарячу лінію» підтримки, поспілкуйтеся з професіоналами, аби максимально забезпечити свою емоційну стабільність у цей непростий час.

Телефони «гарячої лінії» підтримки від Української мережі за права дитини та ЮНІСЕФ:

📌 Київстар: +380675679845, +380969905450

📌 Lifecell: +380636614252, +380633994592

📌 Vodafonе: +380953271521

Вони працюють щодня з 8:00 до 22:00.

2018  рік
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати